My First Set 30 piece set

Minik yaratıcılar için mükemmel tanıtım seti! 6 farklı renk, 2 geometrik şekil ve tüm 6 Magformers yapım tekniğini bu harika setle öğrenin. Bir kule, ev veya sihirli top oluşturabilirsiniz. Bu setle neler yapılabileceğinin sınırı tabi ki çocuğunuz hayal gücüne bağlı!

Araştırma Becerileri

Düşünme Becerileri

Sosyal Beceriler

İletişim Becerileri

Özyönetim Becerileri

Magformers Mıknatıslı 30 Parça İlk Setim

2 yaşından itibaren çocuklar etrafındaki şekilleri algılamaya ve ayırt etmeye başlarlar. Bu süreçte çocukların kullandığı materyallerin somut ve basit olması, onların şekilleri daha hızlı kavramasına yardımcı olacaktır. Magformers My First 30 Set oyunu, çocukların manyetik şekillerden bir figür oluştururken ince kaslarını kullanmasını sağlar; bununla birlikte renk ve geometrik şekil farkındalığı kazandırırken, el-göz koordinasyonunu ve yaratıcı düşünmeyi destekler.

Gelişime Katkısı

Düşünme Becerileri

  • Bilgi edinme: Manyetik, üçgen, dikdörtgen gibi kelimeleri öğrenir; manyetik parçaların itme çekme kuvvetini deneyimler.
  • Sentez: Bir bütün yaratmak üzere parçaları farklı şekillerde birleştirmesi, yeni şeyler yaratması, tasarlaması, geliştirip yenilikler çıkarması teşvik edilir.

Özyönetim Becerileri

  • İnce kas becerileri: Manyetik şekilleri aklındaki temaya uygun bir şekilde yerleştirirken ince kaslarını kullanır.

Önerilen Oynama Şekli

Kutudan çıkan parçaları çocuğunuzla birlikte tek tek sayın. Setin kaç parçadan oluştuğu, bu parçaların ne işe yaradığı ile ilgili sohbet edin.

Parçaları renk ya da şekillerine göre gruplara ayırabilirsiniz. Böylece çocuğunuzun matematik becerilerinin gelişmesine destek olabilirsiniz.

Magformers seti ile oluşturulabilecek şekiller üzerine edeceğiniz sohbet çocuğunuzun yaratıcılığını teşvik edebilir.

Oyunlarınız sırasında şekiller, renkler, iki ve üç boyutluluk, denge gibi konularda sohbet etmeniz çocuğunuzun matematiksel konseptlerinin gelişmesine yardımcı olacaktır.

Oyuna biraz hareket katmaya ne dersiniz?

Çocuğunuzdan bedenini kullanarak oyuncağın içerisinde bulunan şekillere benzer şekiller yapmasını isteyebilirsiniz!

İyi eğlenceler!