Hakkımızda

Araştırmalara göre çocuklar onlara alınan oyuncakların yarısından fazlasıyla bir hafta içinde bağını koparıyor.

Bu oyuncak israfı ve zaman kaybının en büyük sebebi, çocuğun ilgi alanına ve yaş grubuna uygun oyuncakların seçilememesi. Kalitesiz ve çocuk gelişimini desteklemeyen oyuncaklar ise kısa sürede çocuğun ilgisinin dışında kalıyor. Sonuç hep aynı: Evin bir kenarında yığılan tek kullanımlık plastikler.

İşte biz de hem bu 'tek kullanımlık' oyuncak kültürünü dönüştürmek, hem de aileleri çocuk gelişimine en uygun oyuncaklarla buluşturabilmek adına 2019 yılında moritoys’u hayata geçirmeye karar verdik.

Biz, oyuncak seçiminin uzmanlardan destek alarak yapılması gerektiğine inanıyoruz ve bu sebeple çocuk gelişimine yardımcı, her yaş grubu için ayrı ‘oyuncak programları’ hazırlıyoruz. Kurduğumuz bu sistem sayesinde pek çoğu Türkiye’de bulunmayan, bulunsa bile erişilmesi zor maliyetlerde sunulan oyuncaklar her ay üye ailelerimize teslim ediliyor. Çocuğunuzun çok beğendiği oyuncaklarla daha uzun süre oynayabilmesi için aylık değişimden vazgeçip aynı oyuncaklarla 1 ay daha devam edilebileceği gibi, oyuncaklar piyasa fiyatından daha uygun bir fiyata da satın alınabiliyor.

Abonelik sistemimizin yanı sıra, cinsiyet ayrımı gözetmeyen, yaratıcılığı destekleyen, doğa dostu üretim süreçleriyle tasarımcılar ve uzman desteği ile üretilen oyuncaklarımız hem satış hem de abonelik yolu ile ailelerle buluşuyor.