Magformers Log House Set

GELİŞİME KATKISI

Erken çocukluk döneminde üç boyut algısı oldukça zor kavranan bir konsepttir. Çocuklar ne kadar erken yaşta iki boyuttan üç boyuta geçişin mantığını kavrarsa boyut ve derinlik algıları da o kadar hızlı gelişir. Ancak bu öğretiyi didaktik olmadan, oyun içinde ve/veya gündelik yaşantılarına entegre şekilde vermek büyük önem arz eder. Magformers Log House setinin mıknatıslı teknolojisi sayesinde çocuklar, üç boyut mantığını yaparak- yaşayarak öğrenecekler. Bu keşifle beraber yaratıcılıklarının sınırlarını zorlayarak eğlenmenin keyfine varacaklar. Ayrıca yaratımları sırasında, eleştirel düşünme ve ince motor becerileri ile el-göz koordinasyonları da desteklenecektir.

PYP DİSİPLİNLERÜSTÜ BECERİLERE KATKISI

Düşünme Becerileri:

Bilgi edinme: Parçadan bütüne geçerek model yaratma ve iki boyuttan-üç boyuta geçme konusunda belirli bilgiler, düşünceler edinir.

Kavrama: Parçaların manyetik olarak birleşmesinin, parçadan bütüne geçerek model yaratmanın anlamını yakalar ve öğrendiklerini yorumlar.

Uygulama: Oyunun mantığına dair edindiği bilgiyi pratik anlamda ve yeni biçimlerde kullanır.

Sentez: Bir bütün yaratmak üzere parçaları farklı şekillerde birleştirmesi, yeni şeyler yaratması, tasarlaması, geliştirip yenilikler çıkarması beklenir.

Özyönetim Becerileri:

İnce kas becerileri: Parçaları kavrama, takıp çıkarma, dizme gibi hareketleri yaparken ince kas becerilerini kullanır.

Yer bilinci: Modele uygun olarak parçaları konumlandırması ve uygun şekli yaratması beklenir.

Nasıl oynanır?

Magformers Log House setinin tüm parçalarını moritoys paketinden çıkartın.

Oyuna başlamadan önce çocuğunuz tüm parçalara bakarak kaç adet olduğunu tahmin edebilir, tüm parçaları teker teker sayabilir, aynı şekildeki/renkteki parçaları bir araya getirebilir. 

Oluşturulabilecek şekiller üzerinde (“2 kare birleşirse hangi şekil çıkar?” gibi) sohbet edebilirsiniz. Bu oyunları farklı şekillerde tekrarlayarak çocuğunuzun matematiksel becerilerinin gelişimine destek olabilirsiniz.

Oyun sırasında şekiller, renkler, iki ve üç boyutluluk, denge gibi konularda sohbet etmeniz de çocuğunuzun matematiksel konseptlerinin gelişmesine yardımcı olacaktır.

O halde, artık Magformers Log House dünyasına girme zamanı...

Magformers Log House manyetik parçalardan ve kütük hissi veren aksesuarlardan oluşur. Manyetik parçaları birbirine yaklaştırmanız birleşmeleri için yeterlidir.

Kitapçıkta gösterilen modelleri birebir tamamlaması için çocuğunuza fırsat verip dilediğinde inşaata destek olabilirsiniz. Modellere uygun ağaç evler, okul, köşk, ahır, villa, otel  ya da çiftlik dizayn edebilir; yaratıcılığının sınırlarını zorlayarak kendi benzersiz yapılarını inşa edebilir.

Rengarenk ve doğa dostu inşaatlar yaparken iyi eğlenceler...