Sürdürülebilirlik ve adil üretim: Bir moritoys Oyuncağının Hikayesi

‘Tek kullanımlık' oyuncak kültürünü dönüştürmek ve aileleri çocuk gelişimine en uygun oyuncaklarla buluşturabilmek adına 2019 yılında moritoys’u hayata geçirdik. Bu kültürü kendi ürettiğimiz oyuncaklarda da uygulamaya devam ediyoruz. 'Az oyuncakla çok oyun' mottosuyla 2,5-6,5 yaş grubuna özel, uzun ömürlü ve güvenli materyallerle moritoys oyuncaklarının üretimini sağlıyoruz. Tasarımdan başlayıp moritoys oyuncağıyla buluşma anına kadar yalın ve yerel üretimi desteklediğimiz güvenilirlik esaslı yolculuğumuzu sizlerle paylaşıyoruz.

1. Tasarım

Moritoys oyuncağının tasarım aşamasında moritoys çocuk gelişim uzmanlarıyla birlikte çalışıyoruz. Dünyanın en kabul gören eğitim metodu PYP’nin (Primary Years Programme) sınıf dışında oyunla öğrenime en uygun öğesi olan “PYP becerileri” odağında 2,5-6,5 yaş grubu için; her gelişim evresini göz önünde bulundurarak moritoys oyuncağını geliştiriyoruz.

Sosyal, araştırma, iletişim, düşünme ve özyönetim becerilerini dengeli bir şekilde çocuklarla buluşturan oyunlar kurguluyoruz ve bunu oyuncaklarımızda buluşturuyoruz. Çocuklar hep odağımızda! Ekip olarak oyun süreçlerini tartışıp tasarımcımızla birlikte oyuncağın görsel ve fiziksel dünyasını kurguluyoruz. 

2. Malzeme

Bir moritoys oyuncağının en önemli özelliği hem güvenli ve dayanıklı olması hem de çevreye duyarlı malzemelerden üretilmesidir. Dayanıklı ve güvenli malzeme seçimi ve üretimi konusunda işin uzmanlarından destek alıyoruz. 

Tercih ettiğimiz malzemeler üretimini de olabildiğince az sarfiyatla gerçekleştirdiğimiz 100% doğal ahşaptan oluşuyor. Ayrıca bir moritoys oyuncağının üretiminde EN71 Avrupa oyuncak standartlarıyla uyumlu su bazlı boya kullanıp uluslararası sertifikalı malzemeler seçiyoruz. 

3. Üretim

 Moritoys oyuncağının adil ve yerel üretimini destekliyoruz. Ekip olarak üreticilerimizle sürekli iletişim halindeyiz ve tüm üretim süreci Türkiye sınırları içinde gerçekleşiyor. Bu sayede karbon ayak izini minimum seviyede tutabiliyoruz. 

 

4. Paketleme ve Kargolama

Renkli ve eğlenceli tasarımıyla kutularımızda moritoys oyuncağını sizlere sunuyoruz.

Moritoys oyuncağı sizlere ulaşırken karbon ayak izini minimum seviyede tutmak bizim için önemli. Bu yüzden kargo sürecinde çevreci ve insan odaklı bir yaklaşım benimseyen Kolay Gelsin’le işbirliği yapıyoruz ve oyuncağınız sizlere ulaşana kadar takip ediyoruz.

 

Peki ya sonra?  

Bir moritoys oyuncağının içinde birden fazla oyun kurgusu var! Sizlere ulaştıktan sonra doyasıya oyun zamanı başlıyor! Oyunla birlikte öğrenin, keşfedin ve paylaşın.

Sadece bununla da kalmıyor, şikayet ve sıkıntınız olduğunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizden aldığımız geri dönüşler bizim için çok önemli!